Skip to main content
Deň Európy 2022

Deň Európy 2022

Európska komisia otvára dvere v sobotu 7. mája

Zistite o našej práci viac podľa témy

Highlights

Concert for Ukraine #ThankYouTour

Come see famous Ukrainian musicians give a special concert at 14:00-15:30 CET on 7 May at Parc du Cinquantenaire in Brussels to express gratitude for standing with Ukraine.

Európsky rok mládeže

Zdôrazňuje význam európskej mládeže pri budovaní lepšej EÚ – ekologickejšej, inkluzívnejšej a digitálnejšej.

Stavme na ekológiu

Európa je na dobrej ceste stať sa do roku 2050 prvým klimaticky neutrálnym kontinentom – nebudeme produkovať viac skleníkových plynov, než naše ekosystémy dokážu prirodzene absorbovať.

Stavme na digitalizáciu

Naša budúcnosť závisí od technológie. Z najbližšieho desaťročia preto urobíme digitálnu dekádu Európy.

Usporiadať podľa

Deň Európy 2022 (8)

RSS
Zobrazujú sa výsledky 1 až 8

10:00 – 11:00 SEČ| Vplyv zmeny klímy: ako EÚ pomáha ľuďom v núdzi

V dôsledku zmeny klímy musia milióny ľudí každý rok opustiť svoje domovy a zhoršujú sa humanitárne krízy. Zapnite si náš Instagram naživo s Anjou Pirjevec, expertkou EÚ na životné prostredie a ekologickejšiu humanitárnu pomoc, a zistite, ako EÚ podporuje tých, ktorí sú postihnutí najviac.

11:00 – 11:30 SEČ| @ECFIN Twitter Quiz

Otestujte si vedomosti o zelenom hospodárstve EÚ s naším kvízom na Twitteri. Počuli ste už o mechanizme na podporu obnovy a odolnosti? Viete, čo je zelený dlhopis? Príďte sa pozrieť 7. mája o 11:00 SEČ a zapojte sa do kvízu.

Celý deň | Hlasy z Youth Village

Pripojte sa 7. mája k nášmu živému podujatiu na Instagrame z Youth Village v Berlaymonte a pripojte sa k stretnutiam s našimi hosťami, aby ste zistili, aké máte príležitosti! Študujte v zahraničí, získajte nové zručnosti alebo si nájdite prácu. Je to váš #EuropeanYearOfYouth.