Skip to main content
Eiropas diena 2023
Sveicināti Eiropas dienā #EuropeDay!

Ielūkojieties pasākumu un aktivitāšu piedāvājumā un uzziniet vairāk par Eiropas Savienību!

Eiropas dienā mēs atzīmējam “Šūmana deklarācijas” parakstīšanu 1950. gada 9. maijā. Tas bija vērienīgs projekts ar mērķi pēc kara Eiropā nodrošināt ilgstošu mieru, un to uzskata par Eiropas Savienības sākumu.  

Šogad maijā ES iestādes jūs aicina piedalīties dažādos pasākumos ES dalībvalstīs, kā arī ES iestāžu mītnēs Briselē, Luksemburgā un Strasbūrā. 2023. gads ir pasludināts par Eiropas Prasmju gadu: ES vēlas palīdzēt cilvēkiem iegūt kvalitatīvām darbvietām vajadzīgās prasmes un uzņēmumiem — novērst prasmju nepietiekamību. 

Skatiet mūsu paziņojumu presei

Iestāžu rīkotās aktivitātes

European Parliament

Eiropas Parlaments

Piedalieties dažādos interaktīvos pasākumos Briselē, Strasbūrā, Luksemburgā un visā Eiropā un pievienojieties mums, lai kopā atzīmētu Eiropas dienu!
European Commission

Eiropas Komisija

Gribat zināt, kā uzmanības centrā izvirzām kompetences un kā ES padarām zaļāku, drošāku un stiprāku? Piedalieties mūsu tiešsaistes aktivitātēs, kurām varat pieslēgties no jebkuras vietas.
Court of Justice of the European Union

Eiropas Savienības Tiesa

Vēlaties zināt, kā darbojas ES Tiesa un kā tās nolēmumi tieši ietekmē ES pilsoņu dzīvi? Apmeklējiet mūs 9. maijā un neaizmirstiet mums sekot līdzi sociālajos medijos, lai iesaistītos dažādajās tiešsaistes aktivitātēs, lai kur arī jūs neatrastos.
Homepage - ECB

Eiropas Centrālā banka (ECB)

Eiropas diena (#EuropeDay) 2023. gadā ir īpaša, jo šogad ECB, ko izveidoja 1998. gada 1. jūnijā, ir 25. gadadiena.
European Court of Auditors

Eiropas Revīzijas palāta

Eiropas Revīzijas palāta pārbauda, vai ES līdzekļi tiek izlietoti pareizi un lietderīgi. Uzziniet vairāk par revidentu darbu un par to, kā viņi palīdz aizsargāt ES iedzīvotāju naudu.
European External Action Service (EEAS)

Eiropas Ārējās darbības dienests (EĀDD)

Apceļojiet pasauli vienā dienā! Uzziniet, ko ES dara, lai veidotu labāku pasauli, parunājiet ar ES vēstniekiem, piedalieties semināros, baudiet dzīvo mūziku un mākslinieciskos priekšnesumus no dažādām valstīm!
EESC homepage

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja (EESK)

Apmeklējiet mūs, lai iepazītos ar darbu, ko veic vienīgā ES iestāde, kas pārstāv organizēto pilsonisko sabiedrību, darba devējus, darba ņēmējus un citas interešu grupas, kā jauniešu organizācijas, vides aktīvisti, patērētāji un sieviešu kolektīvi.
European Committee of the Regions (CoR)

Eiropas Reģionu komiteja

Te varat uzzināt visu par iestādi, kas pārstāv ES reģionus un pilsētas, un par to, ko reģionālie un vietējie vēlētie politiķi dara jūsu labā. Izbaudiet prasmju, kultūras un tradīciju daudzveidību Reģionu un pilsētu festivālā!
European Investment Bank (EIB) - Image

Eiropas Investīciju banka (EIB)

Uzziniet, kā ES banka ar investīcijām klimata jomā gādā par zaļo atveseļošanu un rada nākotnes prasībām atbilstošas darbvietas Eiropas iedzīvotājiem.

ES jūsu valstī

Eiropas Parlaments un Eiropas Komisija rīko Eiropas dienas pasākumus jūsu tuvumā. Uzziniet, kas notiek jūsu valstī un visā ES, noklikšķinot uz valsts interaktīvajā kartē.

EYS logo

Eiropas Prasmju gads

Eiropas Prasmju gada mērķis ir palīdzēt iedzīvotājiem iegūt kvalitatīvām darbvietām vajadzīgās prasmes un palīdzēt uzņēmumiem novērst prasmju trūkumu ES.