Skip to main content
Eiropas diena 2022
Sveicināti Eiropas dienā #EuropeDay

Ielūkojieties pasākumu un aktivitāšu piedāvājumā un uzziniet vairāk par Eiropas Savienību!

Eiropas dienā mēs atzīmējam “Šūmana deklarācijas” parakstīšanu 1950. gada 9. maijā. Šā vērienīgā projekta mērķis bija pēc kara Eiropā nodrošināt ilgstošu mieru, un to uzskata par Eiropas Savienības sākumu. Šobrīd, kad paužam solidaritāti un atbalstu Ukrainai, ir skaidri redzams, cik ļoti svarīgs ir nepārtraukts darbs miera uzturēšanai Eiropā.

Šogad maijā ES iestādes jūs aicina piedalīties dažādos tiešsaistes un klātienes pasākumos ES dalībvalstīs, kā arī ES iestāžu mītnēs Briselē, Luksemburgā un Strasbūrā. Tā kā 2022. gads ir pasludināts par Eiropas Jaunatnes gadu, kurā pastiprināta uzmanība pievērsta Eiropas jauniešiem, un vienlaikus notiek konference par Eiropas nākotni, kurā vārds tiek dots pilsoņiem, šis ir piemērots laiks, lai sanāktu kopā un apspriestu aktuālos izaicinājumus, un veidotu tādu Eiropas nākotni, kur visiem labi dzīvot.

Vienalga, vai tiešsaistē vai klātienē — atzīmēsim Eiropas dienu kopā!

ES jūsu valstī

Koncerti, gaismu izrādes vai diskusijas: mūsu interaktīvajā kartē atradīsiet, kas notiek jums tuvumā.

Eiropas Jaunatnes gads

Uzsvars uz Eiropas jaunatnes nozīmi labākas — zaļākas, iekļaujošākas un digitālākas — Eiropas Savienības veidošanā.

Pasākumu saraksts pēc rīkotājas iestādes

Eiropas Parlaments

Šogad 9. maijā varat piedalīties dažādos pasākumos klātienē un tiešsaistē visā Eiropā. Eiropas Parlaments, kas ir jūsu demokrātiski ievēlētā balss Eiropas Savienībā, arī piedāvā iesaistīties diskusijā par Eiropas nākotni.

Eiropas Komisija

Vēlaties uzzināt, ko mēs darām Eiropas jauniešu labā un kā padarām ES zaļāku, digitālāku un veselīgāku? Šogad mēs piedāvājam dažādas tiešsaistes aktivitātes, kurām varat pieslēgties no jebkuras vietas.

Eiropas Savienības Tiesa

#EuropeDay notiek mūsu sociālo mediju kontos. Uzdodiet jautājumus #AskCuria2022 virtuālajā jautājumu un atbilžu rīkā un iepazīstieties ar mūsu komunikācijas rīkiem #ECJDidYouKnow.

Eiropas Centrālā banka (ECB)

Šī #EuropeDay ir īpaša, jo šogad mēs atzīmējam arī eiro monētu un banknošu pastāvēšanas 20. gadadienu. Eiro valūta ir visredzamākais un taustāmākais Eiropas integrācijas simbols. Uzziniet vairāk par vienoto valūtu!

Eiropas Ārējās darbības dienests (EĀDD)

Uzziniet vairāk par ES lomu pasaulē un mūsu darbu citos kontinentos. Piedalieties mūsu atvērto durvju dienas pasākumos, viktorīnā “Kopā mēs esam Eiropa” vai sekojiet tiešraidēm ar vēstnieku piedalīšanos visā pasaulē!

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja (EESK)

Uzaicinām kopā ar mums doties 360 grādu virtuālā ekskursijā un uzzināt, kāda ir organizētas pilsoniskās sabiedrības nama loma. Iepazīstiet mūsu darbu un tam veltītajā tīmekļa vietnē noskaidrojiet, kā tajā piedalīties! Nosūtiet īstu pastkarti saviem draugiem un ģimenei!

Eiropas Reģionu komiteja (RK)

Uzziniet vairāk par šo iestādi, kas pārstāv reģionus un pilsētas ES. Pievienojieties mums, lai atzīmētu Eiropas dienu vietējā un reģionālajā līmenī un sekotu līdzi debatēm par Eiropas nākotni!

Eiropas Investīciju banka (EIB)

Uzziniet, kā ES banka ar investīcijām klimata jomā gādā par zaļo atveseļošanu un rada nākotnes prasībām atbilstošas darbvietas Eiropas iedzīvotājiem.