Põhisisu juurde
Euroopa päev 2024

Juurdepääsetavuse avaldus

Euroopa päeva veebisait

Käesolev avaldus puudutab sisu, mis on avaldatud domeenis https://europeday.europa.eu/.

See ei puuduta üheski selle alamdomeenis avaldatud muud sisu või veebisaiti. Nendel veebisaitidel ja nende sisul on oma konkreetne juurdepääsetavuse avaldus.

Veebisaiti haldab Euroopa Komisjoni teabevahetuse peadirektoraat (DG COMM). See on mõeldud kasutamiseks võimalikult paljudele inimestele, sealhulgas puuetega inimestele.

Kasutajad peaksid saama

 • suurendada kuvatavat sisu probleemideta kuni 200%
 • liikuda suuremal osal veebisaidist üksnes klaviatuuri abil
 • liikuda suuremal osal veebisaidist kaasaegse ekraanilugeja ja kõnetuvastustarkvara abil (arvutis või telefonis).

See veebisait on kujundatud vastavalt veebisaitide ja mobiilirakenduste tehnilisele standardile EN 301 549 v.3.2.1. See vastab veebisisu ligipääsetavuse suuniste (WCAG) versiooni 2.1 vastavustasemele „AA“.

Nõuetele vastavuse seis

Käesolev veebisait vastab osaliselt tehnilisele standardile EN 301 549 v.3.2.1 ja veebisisu juurdepääsetavuse suuniste (WCAG) versiooni 2.1 vastavustasemele AA. Lisateavet leiate rubriigis „Mittejuurdepääsetav sisu“.

Veebisaiti katsetati viimati 13. septembril 2022.

Avalduse koostamine

Käesolev avaldus vaadati läbi 19. detsembril 2023.

Avaldus tugineb hinnangule, mille on veebisaitide esindava valimi läbivaatamise järel andnud rahvusvahelise ligipääsetavusekspertide ühenduse IAAP tingimustele vastav ekspert, kasutades nii manuaalset kui ka automaatset testimist.

Tagasiside

Meil on hea meel, kui annate tagasisidet https://europeday.europa.eu/ veebisaidi juurdepääsetavuse kohta. Palun andke meile teada, kui Teil tekib juurdepääsuga probleeme:

 • E-post: comm-europe-dayatec [dot] europa [dot] eu (COMM-EUROPE-DAY[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Püüame tagasisidele vastata 15 tööpäeva jooksul alates kuupäevast, mil komisjoni vastutav talitus päringu kätte sai.

Ühilduvus brauserite ja tugitehnoloogiaga

Veebisait https://europeday.europa.eu/ ühildub järgmiste enimkasutatud tugitehnoloogia versioonidega:

 • Google Chrome’i, Microsoft Edge’i, Mozilla Firefoxi ja Apple Safari brauserite viimased versioonid,
 • kasutatuna koos NVDA, VoiceOveri ja TalkBacki viimaste versioonidega.

Tehnilised spetsifikatsioonid

Veebisaidil https://europeday.europa.eu/ kasutatakse juurdepääsetavuse tagamiseks järgmisi tehnoloogialahendusi, mis toimivad konkreetse kombinatsiooniga Teie veebilehitsejast ja Teie arvutisse paigaldatud tehnilistest abivahenditest või pistikprogrammidest:

 • HTML
 • WAI-ARIA
 • CSS
 • JavaScript

Mittejuurdepääsetav sisu

Hoolimata meie jõupingutustest tagada juurdepääs veebisaidile https://europeday.europa.eu/, oleme teadlikud mõningatest kitsaskohtadest, mille kõrvaldamiseks otsime lahendusi. Allpool on loetletud teadaolevad probleemid ja võimalikud lahendused. Palun võtke meiega ühendust, kui Teil tekib probleem, mida ei ole allpool nimetatud.

Veebisaidi https://europeday.europa.eu/ teadaolevad kitsaskohad

 1. Navigatsioonimenüü juurdepääsetavus: osa sisust ei ole ekraanilugejaga parimate kogemuste saamiseks nõuetekohaselt kodeeritud. See probleem on kavas lahendada 2024. aasta märtsiks. ​
 2. Pealkirjade hierarhia: mõned pealkirjad ei järgi õiget hierarhiat, mis võib tekitada probleeme ekraanilugeja kasutajatele. See probleem on kavas lahendada 2024. aasta märtsiks.
 3. Interaktiivsed kaardid: interaktiivsed kaardid ei ole kättesaadavad nägemispuudega inimestele või kasutajatele, kes kasutavad navigeerimiseks klaviatuuri. See probleem on kavas lahendada 2024. aasta märtsiks.
 4. Videosubtiitrid: mõnel meie videol puuduvad subtiitrid. Töötame pidevalt selle nimel, et varustada videod subtiitritega.
 5. Videomängija – ligipääsetavus klaviatuuri abil: oleme teadlikud probleemidest, mis on seotud ligipääsuga meie videomängijale klaviatuuri abil (teksti keelt valides ei ole keelte vahel liikumiseks võimalik kasutada nooleklahve, vaid seda saab teha ainult TAB-klahviga).