Skip to main content
Euroopa päev 2022
Tervitame Euroopa päeva #EuropeDay

Osale Euroopa päeva üritustel ja õpi Euroopa Liitu paremini tundma.

Euroopa päevaga tähistatakse Schumani deklaratsiooni allkirjastamise (9. mai 1950) aastapäeva. Schumani deklaratsioon oli ambitsioonikas kava sellest, kuidas säilitada rahu Euroopas pärast maailmasõda. Seda deklaratsiooni peetakse Euroopa Liidu loomise alguseks. Euroopas rahu tagamise tähtsus on eriti ilmne praegu, kui me rõhutame oma ühtsust ja solidaarsust Ukrainaga.

ELi institutsioonid korraldavad maikuus arvukalt kohapealseid ja veebiüritusi kõigis ELi liikmesriikides ning ELi institutsioonide asukohtades Brüsselis, Luxembourgis ja Strasbourgis. Aasta 2022 on nii Euroopa noorteaasta kui ka kodanike soove vahendava Euroopa tuleviku konverentsi toimumise aasta. See on parim aeg selleks, et tulla kokku, arutada meie ees seisvaid probleeme ja luua Euroopa, mis toimib kõigi hüvanguks.

Euroopa päeva tähistatakse kogu Euroopas. Uuri, mida pakutakse internetis ja kuhu saab ise kohale minna.

Euroopa Liit sinu kodumaal

Meie interaktiivsel kaardil on näha, mis toimub sinu lähiümbruses, alates kontsertidest ja valgusetendustest kuni tuliste aruteludeni.

Euroopa noorteaasta

Heidame valgust noorte rollile parema, keskkonnahoidlikuma, kaasavama ja digitaalsema Euroopa rajamisel.

Üritused institutsioonides

Euroopa Parlament

9. mail külasta mitmesuguseid kohapealseid ja veebipõhiseid üritusi kogu Euroopas ning osale arutelul Euroopa tuleviku üle Euroopa Parlamendis – ELi demokraatlikult valitud esinduses.

Euroopa Ülemkogu ja ELi nõukogu

Ringkäik liikmesriikide majas on üllatusterohke. Saad teada, kus ELi juhid otsuseid teevad ja kuidas nõukogu kujundab meie tulevikku.

Euroopa Komisjon

Anname teada, mida me teeme noorte heaks kogu Euroopas ning kuidas muudame ELi keskkonnahoidlikumaks, digitaalsemaks ja tervislikumaks. Vaata lähemalt ja külasta arvukaid veebiüritusi, kus sa ka ei viibiks!

Euroopa Liidu Kohus

#EuropeDay kajastub ka meie sotsiaalmeedia kontodel. #AskCuria2022 annab virtuaalses keskkonnas vastuseid küsimustele. #ECJDidYouKnow pakub ülevaadet meie kommunikatsioonivahenditest.

Euroopa Keskpank

Käesoleva aasta #EuropeDay on eriline: 20 aastat tagasi võeti kasutusele euromündid ja pangatähed, mis on Euroopa integratsiooni kõige käegakatsutavam sümbol ja ainus viis Euroopat peos hoida! Loe lisaks meie ühise vääringu kohta.

Euroopa välisteenistus

Tutvu ELi rolliga maailmas ja tegevusega kõikides maailmajagudes. Võta osa meie avatud uste üritustest, murra pead „Kõik koos oleme Euroopa“ viktoriiniga ja vaata otseülekandeid üritustest, kus osalevad meie suursaadikud kogu maailmas.

Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee

Osale 360° virtuaalsel ekskursioonil ja avasta, mida organiseeritud kodanikuühiskonna kodu endast kujutab. Tutvu meie tööga ja juhistega, kuidas osaleda meie veebilehel. Saada oma sõpradele ja perekonnale päris postkaart!

Euroopa Regioonide Komitee

Saa tuttavaks institutsiooniga, mis esindab ELi piirkondi ja linnu. Tähista koos meiega Euroopa päeva kohalikul ja piirkondlikul tasandil ning jälgi arutelu Euroopa tuleviku üle.

Euroopa Investeerimispank

Vaata, kuidas see ELi pank toetab majanduse keskkonnahoidlikku taastamist kliimainvesteeringutega, mis loovad Euroopas tulevikukindlaid töökohti.