Skip to main content
2022 m. Europos diena
Džiaugiamės, kad domitės Europos diena #EuropeDay

Dalyvaukite mūsų renginiuose, įvairioje veikloje ir sužinokite daugiau apie Europos Sąjungą.

Europos dieną minimas Šumano deklaracijos pasirašymas 1950 m. gegužės 9 d. Ši deklaracija – plataus užmojo planas užtikrinti ilgalaikę taiką pokario Europoje. Tai laikoma dabartinės Europos Sąjungos pradžia. Kaip svarbu siekti taikos Europoje, dar akivaizdžiau šiuo metu, kai pabrėžiame savo vienybę ir solidarumą su Ukraina.

Šių metų gegužės mėn. ES institucijos kviečia jus dalyvauti įvairioje internetu ir vietoje vykdomoje veikloje visose ES valstybėse narėse, taip pat ES institucijose Briuselyje, Liuksemburge ir Strasbūre. Kadangi 2022-aisiais – Europos jaunimo metais – dėmesio centre atsiduria Europos jaunimas, o per Konferenciją dėl Europos ateities garsiau suskambo piliečių balsai, tai pats tinkamiausias laikas susitikti, aptarti mums visiems kylančius uždavinius ir kurti visiems geresnę Europos ateitį.

Sužinokite, ką šią Europos dieną galite nuveikti internete ir gyvai.

ES jūsų šalyje

Nuo koncertų ir šviesų šou iki gyvų diskusijų – mūsų interaktyviame žemėlapyje sužinokite, kas vyksta šalia jūsų.

Europos jaunimo metai

Dėmesys atkreipiamas į Europos jaunimo svarbą kuriant geresnę – žalesnę, įtraukesnę ir labiau skaitmeninę – Europos Sąjungą.

Atskirų institucijų veikla

Europos Parlamentas

Šių metų gegužės 9-ąją visoje Europoje dalyvaukite įvairioje veikloje internetu ir vietoje ir prisijunkite prie diskusijų dėl Europos ateities Europos Parlamente – jums atstovaujančioje demokratiškai išrinktoje ES institucijoje.

Europos Komisija

Norite sužinoti, ką darome jaunimo labui visoje Europoje ir kaip siekiame, kad ES būtų žalesnė, labiau skaitmeninė ir sveikesnė? Sužinokite daugiau ir susipažinkite su įvairia internetine veikla, kad ir kur būtumėte.

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas

Europos diena #EuropeDay minima mūsų socialinių tinklų paskyrose. #AskCuria2022 yra virtuali klausimų ir atsakymų priemonė, #ECJDidYouKnow suteikia galimybę susipažinti su mūsų komunikacijos priemonėmis.

Europos Centrinis Bankas (ECB)

Šių metų Europos diena #EuropeDay ypatinga, nes minime eurų monetų ir banknotų dvidešimtmetį. Tai apčiuopiamiausias Europos integracijos simbolis ir vienintelis būdas iš tiesų laikyti Europą savo rankose. Sužinokite apie mūsų valiutą daugiau.

Europos išorės veiksmų tarnyba (EIVT)

Sužinokite apie ES vaidmenį pasaulyje ir apie tai, kaip aktyviai veikiame visuose žemynuose: dalyvaukite mūsų atvirų durų dienos renginiuose, viktorinoje „Kartu mes – Europa“, prisijunkite prie tiesioginių renginių su ambasadoriais iš viso pasaulio.

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (EESRK)

Dalyvaukite virtualioje ekskursijoje ir pamatykite, kokie yra organizuotos pilietinės visuomenės namai. Specialiai parengtame tinklalapyje susipažinkite su mūsų darbu ir sužinokite, kaip galite dalyvauti ir jūs. Nusiųskite tikrą atviruką savo draugams ir šeimai!

Europos regionų komitetas (RK)

Sužinokite daugiau apie ES regionams ir miestams atstovaujančią instituciją. Kartu su mumis minėkite Europos dieną savo mieste arba regione ir stebėkite diskusijas dėl Europos ateities.

Europos investicijų bankas (EIB)

Sužinokite, kaip ES bankas siekia žaliojo ekonomikos atsigavimo teikdamas klimato srities investicijas, kad būtų kuriamos perspektyvios darbo vietos Europos piliečiams.