Pereiti prie pagrindinio turinio
2023 m. Europos diena
Džiaugiamės, kad domitės Europos diena #EuropeDay.

Dalyvaukite mūsų renginiuose, įvairioje veikloje ir sužinokite daugiau apie Europos Sąjungą.

Europos dieną minimas Šumano deklaracijos pasirašymas 1950 m. gegužės 9 d. Ši deklaracija buvo plataus užmojo planas užtikrinti ilgalaikę taiką pokario Europoje. Tai laikoma dabartinės Europos Sąjungos pradžia.  

Šių metų gegužės mėn. ES institucijos kviečia jus dalyvauti įvairioje veikloje visose ES valstybėse narėse, taip pat ES institucijose Briuselyje, Liuksemburge ir Strasbūre. Kadangi 2023-ieji yra Europos įgūdžių metai, ES siekia padėti žmonėms įgyti įgūdžių, tinkamų kokybiškoms darbo vietoms, o įmonėms – spręsti kvalifikuotų darbuotojų trūkumo problemą.  

Susipažinkite su mūsų pranešimu spaudai

Veikla pagal institucijas

European Parliament

Europos Parlamentas

Dalyvaukite įvairioje interaktyvioje veikloje Briuselyje, Strasbūre, Liuksemburge ir visoje Europoje ir prisijunkite prie mūsų švęsdami Europos dieną!
European Commission

Europos Komisija

Norite sužinoti, kaip daugiausia dėmesio skiriame įgūdžiams ir siekiame padaryti ES žalesnę, saugesnę ir stipresnę? Sužinokite daugiau ir susipažinkite su įvairia internetine veikla, kad ir kur būtumėte.
Court of Justice of the European Union

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas

Norite sužinoti, kaip veikia ES Teisingumo Teismas ir kokį tiesioginį poveikį jo sprendimai daro ES piliečių gyvenimui? Apsilankykite gegužės 9 d. ir nepamirškite sekti mūsų internetinės veiklos socialinės žiniasklaidos paskyrose iš bet kurios šalies.
European Court of Auditors

Europos Audito Rūmai

Europos Audito Rūmai tikrina, ar ES lėšos naudojamos teisingai ir veiksmingai. Sužinokite daugiau, kaip ES auditoriai dirba ir kaip EAR padeda apsaugoti ES piliečių pinigus.
European External Action Service (EEAS)

Europos išorės veiksmų tarnyba (EIVT)

Apkeliaukite pasaulį per vieną dieną! Sužinokite, ką ES daro siekdama pagerinti pasaulį, pasikalbėkite su ES ambasadoriais, dalyvaukite praktiniuose seminaruose, sekite gyvą muziką ir meninius pasirodymus iš įvairių šalių!
EESC homepage

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (EESRK)

Apsilankykite mūsų patalpose ir susipažinkite, kaip dirba vienintelė ES institucija, atstovaujanti organizuotai pilietinei visuomenei, įskaitant darbdavius, darbuotojus ir kitas interesų grupes, pavyzdžiui, jaunimo organizacijas, aplinkosaugininkus, vartotojus ir moterų grupes.
European Committee of the Regions (CoR)

Europos regionų komitetas (RK)

Sužinokite daugiau apie ES regionams ir miestams atstovaujančią instituciją ir apie tai, ką išrinkti regionų ir vietos politikai daro jūsų labui. Regionų ir miestų festivalyje susipažinkite su įgūdžių, kultūros ir tradicijų įvairove!
European Investment Bank (EIB) - Image

Europos investicijų bankas (EIB)

Sužinokite, kaip ES bankas siekia žaliojo ekonomikos atsigavimo teikdamas klimato srities investicijas, kad būtų kuriamos perspektyvios darbo vietos Europos piliečiams.

ES jūsų šalyje

Europos Parlamento ir Europos Komisijos Europos dienos renginių organizuojama kur nors netoli jūsų. Spragtelėkite ant šalies mūsų interaktyviame žemėlapyje ir sužinokite apie renginius savo šalyje ir visoje ES.

EYS logo

Europos įgūdžių metai

Europos įgūdžių metais siekiama padėti žmonėms įgyti tinkamų įgūdžių kokybiškoms darbo vietoms ir padėti įmonėms spręsti įgūdžių trūkumo ES problemą.