Przejdź do treści głównej
Dzień Europy 2023
Zapraszamy na #EuropeDay!

Program dnia otwartych drzwi w Komisji i informacje o Unii Europejskiej

Dzień Europy obchodzimy 9 maja, w rocznicę podpisania deklaracji Schumana z 1950 r. Ambitny plan Schumana, który miał zapewnić krajom powojennej Europy trwały pokój, uznawany jest za zalążek dzisiejszej Unii Europejskiej.  

W maju tego roku instytucje UE organizują wiele różnych wydarzeń we wszystkich krajach UE, jak również w swoich siedzibach w Brukseli, Luksemburgu i Strasburgu. Rok 2023 r. to Europejski Rok Umiejętności. UE wspiera podnoszenie kwalifikacji, które pracownikom umożliwia znalezienie dobrej pracy, a pracodawcom zapewnia odpowiednio wykwalifikowane kadry.  

Przeczytaj komunikat prasowy

Wydarzenia według instytucji

Parlament Europejski

Świętuj razem z nami w Dniu Europy! Weź udział w wielu wydarzeniach online, w Brukseli, Strasburgu, Luksemburgu i w całej Europie.

Rada Europejska i Rada UE

Zapraszamy do siedziby państw członkowskich – głównej siedziby Rady w Brukseli! To tu zapadają decyzje o zasadniczym znaczeniu dla Twojej przyszłości.

Komisja Europejska

Jak promujemy podnoszenie kwalifikacji i co robimy, by UE była silniejsza, bezpieczniejsza i bardziej ekologiczną? Dowiedz się więcej i weź udział w naszych wydarzeniach online – niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdujesz.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej

Chcesz się dowiedzieć, jak działa Trybunał Sprawiedliwości UE i jak jego orzeczenia wpływają na życie obywateli UE? Odwiedź nas 9 maja! Obserwuj też nasze konta w mediach społecznościowych, gdzie znajdziesz informacje o wydarzeniach online.

Europejski Trybunał Obrachunkowy

Europejski Trybunał Obrachunkowy weryfikuje prawidłowość i skuteczność wydatków z funduszy UE. Dowiedz się więcej o tym, jak pracują unijni audytorzy, i jak ETO chroni pieniądze obywateli UE.

Europejska Służba Działań Zewnętrznych (ESDZ)

Dookoła świata w jeden dzień! Dowiedz się, co robi UE, aby zmienić świat na lepsze, porozmawiaj z ambasadorami UE, weź udział w warsztatach, posłuchaj koncertu na żywo i obejrzyj występy artystyczne z różnych krajów!
EESC homepage

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES)

Odwiedź nas i zobacz, na czym polega praca jedynej instytucji UE reprezentującej zorganizowane społeczeństwo obywatelskie, w tym pracodawców, pracowników i inne grupy interesu, takie jak organizacje młodzieżowe, ekolodzy, konsumenci i ugrupowania kobiece.

Europejski Komitet Regionów (KR)

Dowiedz się więcej o instytucji reprezentującej regiony i miasta UE oraz o tym, co lokalni i regionalni politycy robią dla Ciebie. Odkryj różnorodność umiejętności, kultury i tradycji na Festiwalu Regionów i Miast!
European Investment Bank (EIB) - Image

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI)

Bank UE wspiera zieloną odbudowę poprzez przyjazne dla klimatu inwestycje, dzięki którym powstają nowoczesne miejsca pracy dla obywateli Europy.

UE w Twoim kraju

Parlament Europejski i Komisja Europejska organizują w Twoim regionie wydarzenia z okazji Dnia Europy. Sprawdź, które z nich odbywają się w Twoim kraju i w całej UE, klikając na kraj na interaktywnej mapie.

Europejski Rok Umiejętności

Europejski Rok Umiejętności promuje podnoszenie kwalifikacji wymaganych w nowoczesnym miejscu pracy, aby rozwiązać problem niedoboru wykwalifikowanej kadry.