Prejsť na hlavný obsah
Deň Európy 2024

Deň otvorených dverí v Európskej komisii – sobota 6. mája

Program

Podujatia na mieste

V budove Berlaymont a na iných miestach v Bruseli

10:00 – 14:00 hod. | Projekt VR-Mine

– Berlaymont (Kvalifikovaná Európa)

Virtuálna realita (VR) čoraz viac získava na popularite v rôznych oblastiach (hry, priemyselné školenia, akademický výskum). Projekt VR-Mine bol navrhnutý pre študentov magisterského štúdia, ale je vhodný aj pre študentov bakalárskeho štúdia a deti.

11:00 – 13:00 hod./13:00 – 15:00 hod./15:00 – 17:00 hod. | Naskočte na bicykel a choďte si poprezerať projekty financované z prostriedkov EÚ v Bruseli!

– Berlaymont (Silná Európa)

Oboznámte sa s projektmi spolufinancovanými z prostriedkov EÚ v Bruseli!
Čo robí EÚ a čo to znamená pre vás?
Počas osláv Dňa Európy #EuropeDay 6. mája poďte s nami na dvojhodinovú prehliadku!
Profesionálny sprievodca vás prevedie Bruselom, kde vám ukáže projekty financované z prostriedkov EÚ, vďaka ktorým toto mesto prekvitá!

11:00 – 18:00 | Dôležitosť jazykov

– Berlaymont (Kvalifikovaná Európa)

Dôležitosť jazykov Nikto nemôže ovládať všetkých 24 úradných jazykov EÚ, takže preklady a tlmočenie umožňujú ľuďom pochopiť, aký význam má pre nich činnosť EÚ. Naše interaktívne prezentácie budú tlmočené do francúzštiny, holandčiny, nemčiny, angličtiny a ďalších jazykov. Tlmočenie si môžete aj sami vyskúšať s pomocou odborníka!

14:00 – 19:00 | FoodUnfolded

– Berlaymont (Kvalifikovaná Európa)

Na 360-stupňových videách, ktoré vznikli za použitia virtuálnej reality v rámci projektu FoodUnfolded, uvidíte, ako môže vyzerať jedlo budúcnosti.

Celý deň | Staňte sa vedcom či vedkyňou na jeden deň!

– Berlaymont (Kvalifikovaná Európa)

Snívali ste niekedy o tom, že sa stanete vedcom či vedkyňou? Príďte sa pozrieť, ako výskumní pracovníci financovaní v rámci akcií Marie Curie-Skłodowskej skúmajú hranice medzi tuhými látkami, kvapalinami a plynmi, a vytvorte si vlastný sliz v praktickom experimente.

Celý deň | Program stáží Európskej komisie v rámci programu Blue Book

– Berlaymont (Kvalifikovaná Európa)

Využite jedinečnú príležitosť a sledujte proces tvorby politiky na úrovni EÚ.

Celý deň | Prezentácia environmentálnej značky EÚ

– Berlaymont (Zelená Európa)

V súčasnosti je viac ako 87 000 výrobkov a služieb označených environmentálnou značkou EÚ. V prezentačnej miestnosti nájdete niektoré z nich, ako aj bližšie informácie o tom, akú úlohu zohráva táto značka pri prechode na obehové hospodárstvo a v našom úsilí o dosiahnutie nulového znečistenia.

Celý deň | Európsky zbor solidarity poskytuje pomocnú ruku

– Berlaymont (#EUStandsWithUkraine)

Inšpirujte sa prejavmi európskej solidarity s Ukrajincami utekajúcimi pred vojnou. V tejto prezentácii sa môžete dozvedieť o viacerých dobrovoľníckych projektoch mladých ľudí, ktorí v mnohých európskych krajinách poskytujú Ukrajincom pomocnú ruku v čase vojny.

Celý deň | Rozvoj zručností s programom Erasmus+

– Berlaymont (Kvalifikovaná Európa)

Mnoho zábavných aktivít pre ľudí všetkých vekových kategórií. Zistite, ako využiť svoje silné stránky a rozvíjať svoje talenty vďaka programu Erasmus+. Príďte sa oboznámiť s príležitosťami, ktoré ponúka program Erasmus+ pre všetkých. Je to cenná skúsenosť, ktorá obohacuje životy a otvára myseľ.

Celý deň | Majme oči otvorené

– Berlaymont (Bezpečná Európa)

Každý z nás sa môže stať obeťou trestného činu. Cieľom tejto výzvy je zabezpečiť, aby sme obetiam venovali patričnú pozornosť. Účastníci sa posadia naproti sebe a budú si pozerať do očí bez žmurkania. Ich tváre sa zobrazia na obrazovke spolu s textom, že si nebudú zatvárať oči pred obeťami trestných činov a že im budú pomáhať.

Celý deň | Čo podniká EÚ v oblasti digitálneho vzdelávania?

– Berlaymont (Kvalifikovaná Európa)

Zastavte sa 6. mája pri stánku GR EAC v „dedine zručností“ v budove Berlaymont, kde sa dozviete všetko o iniciatívach EÚ v oblasti digitálneho vzdelávania. Otestujte si svoje vedomosti o dezinformáciách, vyskúšajte, či umelá inteligencia dokáže uhádnuť to, čo kreslíte, a zúčastnite sa na našich seminároch o digitálnych zručnostiach!

Celý deň | Park opeľovačov

– Berlaymont (Zelená Európa)

Vykročte do neznáma a nechajte sa vtiahnuť do virtuálnej reality, ktorá vám ukáže, ako by náš svet vypadal bez opeľovačov.

Celý deň | Demonštrácia psích zručností v stánku EU Customs

– Berlaymont (Bezpečná Európa)

Navštívte počas Dňa Európy náš stánok EU Customs a zoznámte sa s Blondiem – belgickým pátracím psom, ktorý počas živých demonštrácií predvedie svoje zručnosti.

Online podujatia

Vyhľadávanie online podujatí podľa času

11:00 – 12:00 hod.

Otestujte si svoje znalosti o eure v našom kvíze!
Viete, koľko krajín používa euro? Dokážete rozpoznať, ktorá krajina vydala mincu?
Do nášho kvízu sa môžete zapojiť 6. mája o 11:00 hod. SEČ na účte GR ECFIN (@ECFIN) na Twitteri.

10:00 – 10:15 hod.

Vyšetrovateľ úradu OLAF vysvetlí, ako Európsky úrad pre boj proti podvodom odhalil spolu s partnermi v členských štátoch veľký počet závažných trestných činov spáchaných organizovanou skupinou, ktorá nezákonne získala takmer 1 milión EUR z poľnohospodárskych fondov EÚ určených pre pestovateľov rajčiakov.

Viac informácií o našich aktivitách

.

Kontaktné centrum Europe Direct

Deň otvorených dverí v Európskej komisii – sobota 6. mája (2)

RSS
Zobrazujú sa výsledky 1 až 2
People looking at a wall full of Erasmus memories during the Open Doors Day
  • News article

The Commission’s Open Day at the Berlaymont building in Brussels, on the occasion of Europe Day, is a unique opportunity for citizens to discover how the work of the European institutions affect their life.

  • Odhadovaný čas čítania: 1 min
  • News article

Visitors were able to step inside the Berlaymont and take part in special activities.

  • Odhadovaný čas čítania: 1 min