Pāriet uz galveno saturu
Eiropas diena 2024
Eiropas diena 2024

Ielūkojieties pasākumu un aktivitāšu piedāvājumā un uzziniet vairāk par Eiropas Savienību!

 • Kādas bija aktivitātes apmeklētājiem?

  Apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar vairākiem tematiskajiem “ciematiem”, ES vēsturi, mūsu vērtībām un Eiropas Komisijas paveikto. Taču tas nebūt nebija viss! Atvērto durvju diena bija iespēja ieskatīties aizkulisēs un uzzināt, kā mēs veidojam spēcīgu, daudzveidīgu, demokrātisku un digitālu ES, kura atbalsta iedzīvotājus un ir apņēmusies veidot zaļāku un noturīgāku ekonomiku.

  Visu vecumu iedzīvotājiem tika piedāvātas dažādas spēles un aktivitātes, tie varēja baudīt mākslinieku priekšnesumus un nogaršot ēdienus, kā arī tikties ar Eiropas Komisijas darbiniekiem. Apmeklētāji varēja arī ielūkoties 13. stāva sanāksmju telpā, kur priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena un komisāru kolēģija pieņem lēmumus, kas darbojas iedzīvotāju labā. No šīs telpas paveras lielisks skats uz pilsētu.

  Gatavojoties gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kurās var piedalīties ikviens ES pilsonis, apmeklētājiem tika sniegta informācija, lai palīdzētu pieņemt pamatotu lēmumu. 

  Daži apmeklētāji devās vizītē uz izstāžu centru “Experience Europe”. Bezmaksas interaktīvā izstāde visai ģimenei joprojām ir atvērta. Tā izgaismo vēsturi un vērtības, kas veido ES pagātni un tagadni un turpina veidot tās nākotni.

 • Praktiska informācija

  Darba laiks: plkst. 10.00–18.00 (pēdējos apmeklētājus ielaiž plkst. 17.30)

  Oficiālā atklāšanas ceremonija: plkst. 10.00–10.30

  Izklaides (ārpus telpām): plkst. 10.30–18.30

  Adrese:

  Berlaymont
  Rue de la Loi 200
  1000 - Bruxelles / Brussel

  Noklikšķiniet šeit, lai uzzinātu, kā tur nokļūt

  *Lūdzu, ņemiet vērā, ka šajā pasākumā fotografēsim un veiksim videoierakstus. Fotoattēlus un videoierakstus izmantosim komunikācijas pasākumiem saistībā ar ES atvērto durvju dienu. Plašāka informācija atrodamapaziņojumā par privātumu.

   

  *Noteiktu priekšmetu ienešana Eiropas Komisijas pasākumu norises teritorijā un telpās ir stingri aizliegta. Lai nodrošinātu drošu un patīkamu Eiropas dienu visiem, lūdzam ievērot visas attiecīgās drošības pamatnostādnes un iepazīties araizliegto priekšmetu sarakstu.

Uzziniet vairāk par mūsu pasākumiem

1. ciemats. DEMOKRĀTIJAS STIPRINĀŠANA

Uzziniet vairāk par 70 gadus ilgo ES vēsturi un pieredzi, kas veido mūsu nākotni. Uzziniet vairāk par ES pilsoņu tiesībām un iespējām, noskaidrojiet, kā ES palīdz aizsargāt iedzīvotājus un kā jūsu viedoklis var panākt pārmaiņas.

2. ciemats. VIENOTI DAŽĀDĪBĀ

Ielūkojieties aizkulisēs un uzziniet, kā Komisija īsteno savas prioritātes. Dažādība ir viens no mūsu spēka avotiem. Izpētiet, kā strādā ES 24 valodās, un iepazīstiet rīkus un pakalpojumus, kas nodrošina, ka ES darbojas JŪSU labā.

3. ciemats. MŪSU SPĒCĪGĀ DIGITĀLĀ EIROPA

Digitālās tehnoloģijas maina to, kā cilvēki dzīvo, strādā un veic uzņēmējdarbību. Iesoļojiet jaunajā “Digitālajā desmitgadē” un uzziniet, kā ES atbalsta progresīvas inovācijas, gādā par mūsu tiešsaistes pasaules drošību un palīdz cilvēkiem un uzņēmumiem attīstīt nākotnē noderīgas prasmes.

4. ciemats. MŪSU ILGTSPĒJĪGĀ NĀKOTNE

ES zaļā kursa mērķis ir padarīt Eiropu par pirmo klimatneitrālo pasaules daļu. Noskaidrojiet, kā ES palīdz aizsargāt mūsu planētu un veselību, attīrīt enerģiju, veidot ilgtspējīgas pārtikas sistēmas un virzīt cilvēkus un uzņēmumus uz tīrāku un zaļāku nākotni.

5. ciemats. MŪSU TAISNĪGĀ UN NOTURĪGĀ EKONOMIKA

Pilsoņi un uzņēmumi var uzplaukt tikai tad, ja ekonomika darbojas to labā. Atzīmējot eiro 25. gadadienu un vienotā tirgus 30. gadadienu, noskaidrojiet, kā ES veido spēcīgu, stabilu un augošu ekonomiku, kas nodrošina taisnīgumu un labklājību un palīdz cilvēkiem un uzņēmumiem atraisīt savu potenciālu.

6. ciemats. SPĒCĪGĀKA UN DROSMĪGĀKA EIROPA PASAULĒ

Šī ir jūsu iespēja palūkoties ārpus ES un apdomāt tās vietu pasaulē. Uzziniet, kā mēs aizsargājam savas robežas un ES pilsoņu labklājību un dalāmies ar vērtībām, palīdzību un iespējām, kas stiprina mūsu kā atbildīga un globāla dalībnieka pozīciju.

ATBALSTS UKRAINAI

Pēdējo divu gadu laikā ES sniegusi vēl nepieredzētu humāno, finansiālo un militāro palīdzību Ukrainai. Uzziniet vairāk par mūsu reakciju un to, kā ES cīnās ar kara ietekmi visā pasaulē, stiprina aizsardzības gatavību un atbalsta taisnīgu reakciju uz pārrobežu noziedzīgu nodarījumu.

13. stāvs — apmeklējiet komisāru kolēģijas sanāksmju telpu

Komisāru kolēģija ir politiska vadības struktūra, kas tiek pilnvarota uz pieciem gadiem. Tās sanāksmes notiek katru nedēļu <em>Berlaymont</em> ēkā. Izmantojiet iespēju apmeklēt telpu, kur notiek šīs sanāksmes!

Apmeklējiet Eiropas Komisijas Audiovizuālo dienestu

Apmeklējiet mūsu TV studijas, kur varat izmēģināt mūsu zaļo ekrānu un uzņemt fotogrāfiju piemiņai. Varat arī apskatīt mūsu satelītu pārraides iekārtas un apmeklēt nelielo audiovizuālo muzeju.

Izklaide

Mūsu izklaides programma palīdzēja padarīt šo dienu neaizmirstamu. Apmeklētāji tika aicināti uz šādām aktivitātēm:

 • apskatīt mūsu izstādi, kurā atainoti vienotā tirgus 30 gadi;
 • nogaršot dažus no mūsu labākajiem Eiropas lauksaimniecības produktiem;
 • izbaudīt mākslinieciskus priekšnesumus;
 • iepazīt ES Beļģijā.