Põhisisu juurde
Euroopa päev 2024
Euroopa päev 2024

Osaledes Euroopa päeva üritustel, õpite Euroopa Liitu paremini tundma.

 • Mida külastajad eest leidsid?

  Pärast sissepääsemist avanes inimestel võimalus tutvuda erinevate „külade“, ELi ajaloo, meie väärtuste ja Euroopa Komisjoni saavutustega. See oli aga alles algus, sest avatud uste päev pakkus ka võimalust piiluda kulisside taha ja saada teada, kuidas ehitasime üheskoos üles tugeva, mitmekesise, demokraatliku ja digitaalse ELi, mis seisab oma inimeste eest ning on pühendunud keskkonnahoidlikuma tuleviku ja vastupidava majanduse ülesehitamisele.

  Igas vanuses inimestele leidus palju mänge ja tegevusi, kunstilisi etteasteid ja toidu degusteerimist, samuti võimalusi kohtuda meie töötajatega. Lisaks sellele said külastajad oma silmaga näha 13. korruse koosolekuruumi, kus president von der Leyen ja volinike kolleegium teevad kodanike hüvanguks otsuseid. Seal said nad imetleda ka suurepärast linnavaadet.

  Samuti anti nendele ELi kodanikele, kes valmistuvad eelseisvatel Euroopa Parlamendi valimistel hääletama, teavet, mis aitab neil oma häält maksimaalselt maksma panna. 

  Mõned külastajad võtsid aega ka näituse „Experience Europe“ külastamiseks. Interaktiivne ja peresõbralik näitus jääb tasuta avatuks ning heidab valgust ajaloole ja väärtustele, mis on kujundanud ELi minevikku ja olevikku ning jäävad jätkuvalt kujundama ka ELi tulevikku.

 • Praktiline teave

  Lahtiolekuajad: 10.00–18.00 (viimane sissepääs kell 17.30)

  Ametlik avatseremoonia: 10.00–10.30

  Meelelahutus (hoonest väljaspool): 10.30–18.30

  Aadress:

  Berlaymont
  Rue de la Loi 200
  1000 – Bruxelles/Brussel

  Juhised kohalejõudmiseks

  *Sellel üritusel tehakse fotosid ja videosalvestisi. Fotosid ja videosalvestisi võidakse kasutada ELi lahtiste uste päevaga seotud teavitustegevuses. Lisateavet leiate isikuandmete kaitset käsitlevast dokumendist.

   

  *Osalejad peaksid olema teadlikud, et teatavad esemed on Euroopa Komisjoni valdustes ja hoonetes rangelt keelatud. Selleks et tagada kõigile turvaline ja nauditav Euroopa päev, järgige palun kõiki asjakohaseid turvalisussuuniseid ja arvestage keelatud esemete nimekirjaga.

Tutvuge meie tegevustega

1. küla: DEMOKRAATIA TUGEVDAMINE

Avastage 70 aastat ELi ajalugu ja uurige, kuidas mineviku õppetunnid kujundavad meie tulevikku. Tutvuge ELi kodanikuks olemise õiguste ja võimalustega ning sellega, kuidas EL aitab inimesi kaitsta ja teie hääl saab midagi tõeliselt muuta.

2. küla: ÜHINENUD MITMEKESISUSES

Vaadake kulisside taha ja avastage, kuidas komisjon prioriteete ellu viib. Ammutades tugevust mitmekesisusest, uurige, kuidas EL tegutseb 24 keeles, ning tutvuge vahendite ja teenustega, mis tagavad selle, et EL töötab TEIE heaks.

3. küla: MEIE TUGEV DIGITAALNE EUROOPA

Digitehnoloogia muudab inimeste elu-, töö- ja ettevõtlusviise. Astuge sellesse uude digikümnendisse ja lugege, kuidas EL toetab tipptasemel innovatsiooni, hoiab meie veebimaailma turvalisena ning aitab inimestel ja ettevõtjatel arendada tulevikuks vajalikke oskusi.

4. küla: MEIE KESTLIK TULEVIK

Euroopa rohelise kokkuleppe eesmärk on muuta Euroopa esimeseks kliimaneutraalseks maailmajaoks. Uurige, kuidas EL aitab kaitsta meie planeeti ja tervist, muuta meie energia puhtaks, luua säästvaid toidusüsteeme ning suunata inimesi ja ettevõtjaid puhtama ja keskkonnahoidlikuma tuleviku poole.

5. küla: MEIE ÕIGLANE JA VASTUPANUVÕIMELINE MAJANDUS

Kodanikud ja ettevõtted saavad areneda vaid siis, kui majandus toimib nende heaks. Tähistades euro kasutuselevõtu 25. aastapäeva ja 30aastaseks saanud ühtset turgu, uurige, kuidas EL ehitab üles tugevat, stabiilset ja kasvavat majandust, mis tagab õigluse ja heaolu ning aitab inimestel ja ettevõtjatel oma potentsiaali ära kasutada.

6. küla: EUROOPA MAAILMAPOSITSIOONI TUGEVDAMINE JA ESILETÕSTMINE

See on võimalus vaadata EList väljaspoole ja näha selle kohta maailmas. Saage teada, kuidas me kaitseme oma piire, ELi kodanike heaolu ning jagame väärtusi, abi ja võimalusi, mis tugevdavad meie positsiooni vastutustundliku ülemaailmse osalejana.

UKRAINA TOETUSEKS

Viimase kahe aasta jooksul on EL andnud Ukrainale enneolematut humanitaar-, finants- ja sõjalist abi. Soovime teile lähemalt tutvustada meie reageerimist ja seda, kuidas EL võitleb sõja ülemaailmse mõjuga, suurendades kaitsevalmidust ja toetades õiglast reageerimist piiriülesele kuritegevusele.

13. korrus – külastage volinike kolleegiumi ruumi

Volinike kolleegium on poliitiline juhtorgan, mis saab volitused viieks aastaks. See kohtub igal nädalal Berlaymonti 13. korrusel ja teil on nüüd ainulaadne võimalus nende koosolekuruumi külastada!

Külastage Euroopa Komisjoni audiovisuaaltalitust

Sisenege meie telestuudiotesse, kus saate testida meie rohelist ekraani ja teha suveniirfoto. Samuti saate vaadata meie satelliitedastusrajatisi ja külastada väikest audiovisuaalmuuseumi.

Meelelahutus

Meie meelelahutusprogramm aitas seda päeva meeldejäävalt sisustada. Külastajad said:

 • tutvuda meie näitusega, mis tutvustab 30aastast ühtset turgu;
 • maitsta mõnda meie parimatest Euroopa põllumajandustoodetest;
 • nautida kunstilisi etteasteid;
 • tutvuda Euroopa Liidu tegevusega Belgias.